Cacay oil, jihoamerický "kakaj olej" je méně známý

Zázračný olej Cacay

Tělo je jako rostlina. Potřebuje výživné látky, potřebuje vodu a potřebuje prostředí a péči. Abychom si ho zachovali musíme si vybrat dostatek funkčních látek. Máte také problém s množstvím přípravků na trhu, že nevíte co si vybrat? Vybrala jsem za vás! Zde je první zázračný olej Cacay. Myslím, že jej ze své péče o pleť už nikdy neodstraníte.

Arganový olej už všichni známe a kokosový je lepé sníst. Pojďte si vyzkoušet 2 méně známe oleje v ČR, které jsou ale velmi přínosné pro omlazení a zvýšení obranyschopnosti vaší pokožky. Z mých osobních testování a zkušeností (a z oblasti farmaceutické chemie) díky obsahu přírodních látek, jsem pro vás vybrala 2 mé favority –  zázračné oleje! Nepřeháním! Můžete se sami přesvědčit o jejich kvalitách EMU olej a CACAY olej. V tomto článku se dozvíte něco o:

V čem je Cacay olej výjimečný?

„anti-ageing elixír“

  •  hydratuje a prodlužuje hydrataci
  • stimuluje pokožku k produkci kolagenu
  • vyživuje a regeneruje
  • pleť je po něm šťavnatá.  Co víc si můžete přát?
3 ml Cacay olej v obalu hnědá skleněná lékovka pro zabezpečění kvality

Obsah retinolu – dříve se točila pozornost kolem oleje z ibiškových květů, pro jeho obsah vitamínu A. Před Cakay olejem se ovšem červená studem. Ten je doposud tím nejepším zdrojem přírodního vitamínu A.  Až 3x vyšší obsah ho řadí na první místo.

Zázračný olej cacay najdete v Amazonských pralesích a jeho zpracování je nejen ekologické, ale i přínosné. Zpracuje se celý. Od slupky až k jádrům.

Prodloužení hydratace, proč  je to důležité? Stále slyšíme hydratovat, hydratační, dehydrované. Pojďme tedy probrat proč hydratovat pleť. Dehydratace ovlivňuje proteinová vlákna, která se stávají křehčí a lámou se a pleť tak ochabuje. Plnost nebo-li šťavnatost pokožky podporuje omega 6 mastná kyselina a té obsahuje cacay olej neuvěřitelné množství .1% nebo vyšší. Je nezbytnou součástí stravy všech savců a její nedostatek má vliv na vypadávání vlasů i špatné hojení ran. Membrána naší kůže má velkou spotřebu nenasycených omega 6 mastných kyselin, které naše tělo neumí sysntetizovat a tak se musí dostat do pokožky potravou. Nebo je můžeme pokožkou vstřebat. Linoleová kyselina  je nenasycená omega-6 mastná kyselina, která tvoří základní složku ochranné membrány buněk zdravé pokožky. To jste se možná někdy dávno učili, ale tenkrát to nebyla vaše priorita.

A aby toho nebylo málo, je zde třetí primariát na žebříčku obsahu látek prospěšných pro pleť a to je zdravá dávka vitaminu E (alfa tocopherol). Arganový olej se stal oblíbeným pro svůj obsah vitamínu E, ale olej Cacay ho obsauje o 50% více. Tato výživná látka je ceněná nejen pro již zmíněný výživový a hojivý účinek na pleť, ale i pro svůj protirakovinný antioxidační potenciál.

Takže si to hezky shrňme:

– obsahuje 3 násobné množství vitamínu A (retinolu) než olej z ibiškových květů.

– o 50% více vitamínu E než  arganový olej,

– vitamin F

-vysoký obsah omega 3 a 6, vyživující, zjemňující a napravující poškozenou pleť i vlasy. Díky vysokému obsahu linoleových kyselin dokáže olej snadno penetrovat pokožkou a zanechává ji jemnou s pocitem hedvábně silikonovým bez mastnosty.

Výhody:

  • Je pro všechny typy pleti včetně citlivé
  • Napomáhá opravě hydrolipidové vrstvy (spolutvoří kyselý ochranný plášť pokožky), chrání ji proti podráždění a dehydrataci
  • Zlepšuje pevnost a elasticitu pleti
  • Obnovuje její zářivost
  • Vyhlazuje a zlepšuje viditelné vrásky

Jeho použití je možné večer, kdy na očištěnou pleť nanesete tento výživný olej jen ve velmi malém množství a necháte blahodárně působit přes noc. Je možné použít tento olej i ráno a to i pod make-up.

Mně z toho vychází jen jediné! Ten nejlepší makeup, který můžete mít je Vaše zářící, tonizovaná a hydratovaná pokožka. Přeji Vám zdravé olejování.