Vrásky očí a oční okolí

Oblast očního okolí

Vrásky očí nejsou jediný problém oblasti očí i když je řeší většina, jako první projev stárnutí. Oblast očí může stárnout velmi rychle díky své jemné struktuře pokožky. Pokožka je zatěžována mnoha pohyby během dne. Ani si neuvědomujeme, kolik takových pohybů za den udělá. Stačí si uvědomit pouze jeden a to je mrkání, které rozprostírá po oku zvlhčující tekutinu bez toho, abyste na to museli myslet.

Vaše “okno do duše” si proto velmi pečlivě a jemně očišťujte od make-upu a důkladně hydratujte a to nejen večer před spaním, kdy pokožka regeneruje, ale i  ráno před nanesením make-upu. Před začátkem cvičení i po něm dbejte na hydratované oční okolí.  Já mám vyzkoušené EyeCell peptidové polštářky. Pokud máte oči unavené, připravte si černý čaj nebo zelený čaj a sáčky dejte do lednice. Vždy na několik minut si přiložte chladné sáčky na oči (ne zmrzlé!). Chraňte své oči slunečními brýlemi, pokud bude ostré světlo. 

Doporučiji Vám, pokud jste nezačali programem Izojoga celková tonizace, abyste ho přidali také. Vše je propojené a oblast očí je v sousedství propojena s tvářemi, čelem, nosem… Dokonce i svaly na zadní straně hlavy používáte spolu s očním svalem. Omlazující výsledek tak získáte ještě silnější a celkově tonizujete svaly obličeje.

Oči jsou důležitým nástrojem komunikace. Jak se říká: „Oči nelžou když rty ano”. Oblast očí také prozrazuje váš věk. Jak jsem již řekla, pokožka je v této oblasti nejtenší z celého těla. Cviky provádějtě jemně, na pokožku v oblasti očí, zejména dolního a pohyblivého víčka, netlačte silně a nenatahujte pokožku. Cvičením v této sestavě naučíte oči relaxovat, zpevnít a posílít oční svaly i zvedenete koutky očí.

Takto naučené svaly novému pohybu viditelně zlepší:

  • tonizaci oblasti pod očima
  • vyhlazení vějířkovitých vrásek
  • snížení jejich podráždění, otoky i suchost
  • zlepší váčky pod očima

Uvolněním a uvědomováním si této oblasti během celého dne, získáte nové návyky otevírání očí. A váš zrak se zlepší. Samozřejmě vás čeká 30 dní, které musíte doržet a poctivě odcvičit. Pak se zbavíte svých dosavadních návyků. Nezapomeňte se soustředit na výsledky, kterých chcete dosáhnout a představujte si konečký výsledek.

Pro dosažení nejlepších výsledků:

  • Nepřetěžujte oblast očí.
  • Netlačte příliš, svaly jsou malé a jejich pohyby také.
  • Naneste hydrataci před cvičení i po něm.
  • Cvičení – na den máte přesnou dávku cviků – nemá trvat déle než 5 minut.
  • Budete cvičit set 3x denně, tedy pouhých 15 minut denně, abyste viděla změny.
  • Nezapomínejte na výživu jak pro oči, tak pro pokožku.