Příprava citronove vody je jednoduchá

Co má společného voda s citronem, obezita, potíže s pletí nebo problémy se střevy? Mnohé a pokud i vy máte některé z těchto 3 potíží, pak první čím to změníte, je pití teplé vody s citronem každé ráno. Levný a rychlý nápoj, který si připravíte doma, plný výživných látek. Pokud ho budete pít každé ráno nalačno, nastartujete svůj zažívací systém a posílíte imunitu. Navíc podpoříte ledviny. Tak jednoduché! A citronová voda vám může pomoci zbavit se mnoha zdravotních potíží. Zde je pár tipů, jak si citronádu připravit a jak často ji konzumovat. Také se zde dozvíte její benefity. Pojďme na to!

Stále slyšíme tolik pozitivního o pití citronové vody. Jistě si také položíte otázku proč citron a ne jiné ovoce. Upřímně, všichni víme o tom, že je to zdroj vitamínu C. Ale tušíte také, že obsahuje komplex vitamínů B, minerály jako je vápník, hořčík, sodík a spoustu vlákniny? Ta spousta minerálů volá po zředění citronové šťávy vodou. Pití nezředěné šťávy může vážně poškodit zubní sklovinu. Určitě dejte přednost pití citronové vodu před citronovou šťávou. A kromě toho, citron má excelentní anitbakteriální, antivirové  a imunitu podporující vlastnosti.

Podívejte se na výživová fakta citronové vody – 100 g citronu obsahuje

       Vitamíny  v %
Vitamín C                                                                    20.0  IU
Vitamín A                                                                    46.0 mg
Vitamín E                                                                      0.2 mg
Foláty                                                                       13 mg
Choline                                                                      5.1 mg
Bílkoviny                                                                      0.4 mg
Minerály
Vápník                                                                      7.0 mg
Hořčík                                                                      6.0 mg
Fosfor                                                                      6.0 mg
Draslík                                                                     124 mg
Ostatní
Kalorií                                                                           25
Cholesterol                                                                            0
Vláknina                                                                            0.4 g

Voda s citronem jinak

Na výrobu budete potřebovat

1 citron (ideálně chemicky neošetřovaný, vhodný ke konzumaci i s kůrou)

1 džbán studené vody

Příprava 

Omyjte důkladně citron a kupujte bio citrony bez chemického ošetření kůry

Nakrájejte na plátky a zalijte vodou do nádoby nebo džbánu

Nechejte vyluhovat přes noc a vypijte sklenici vody každé ráno

Výhody

Jednoduchá příprava

Ingredience jsou dosažitelné jednoduše

Není to drahé

Bohaté na vitamíny

Zvyšuje imunitu

Podporuje správné zažívání a pohyby střev

Antioxidanty napomáhají vyplavování toxinů

Výhody citronové vody

Pokud Vás omrzí pít každé ráno citronovou vodu, můžete jí obmněnit přidáním medu, který má antibakteriální účinky a je výbornou prevencí mikrobiálních infekcí.

Přidáním skořice si vytvoříte ještě účinější detoxikační nápoj a také pomocníka při odtučňovacích kůrách. Jednoduše k základnímu receptu přidejte skořicovou trubičku a nechejte vyluhvat opět do rána.

Může být zvláštní, ale vyzkoušejte Kmínovou citronádu. Připravíte ji stejně jako základní recept s přidáním 1 čajové lžičky kmínu nejlépe nadrceného, ale zalijete teplou vodou a necháte louhovat 10 minut před popíjením.

Skvěle podporuje zažívání, pokud tedy trpíte zažívacími problémy, měli byste zařadit tento nápoj do své ranní rutiny.

Jak často byste měli pít vodu s citronem

Začněte pitím 1 poháru citronové vody dvakrát denně. Pijte ráno nalačno a pak večer před večeří. Pokud chcete pít více než 2 poháry denně, mějte mezi konzumací vždy 2-3 hodiny pauzu. Postupně snižte frekvenci na jedenkrát denně.

Teplá nebo studená

Nepijte ji horkou. Poškodíte enzymy a výživné látky z citronu. Ale můžete ji pít teplou, chlazenou  nebo pokojovou teplotu.

Výhody citronové vody jsou nespočetné, zde jsou důvody, proč ji pít ráno

Shrnutí důvodů pití vody s citronem po ránu

Má močopudné vlastnosti

Konzumace citronové vody zvyšuje objem moči a tak napomáhá detoxikaci. Tím se močové ústrojí udržuje čisté a zdravé a podporuje fungování enzymů.

Napomáhá zažívání

Složení atomů citronové šťávy je podobný složení našich zažívacích šťáv v gastrointestinálním ústrojí a těm ve slinách. Tak napomáhí rozložení jídla na jednodušší látky a také podporuje produkce žluče. Zároveň napomáhá při potížích s nadýmáním a pálením žáhy.  Pokud jste měli pocit překyselení a nadýmání, vyzkoušejte pítí citronové vody místo příprvků volně prodejných v lékárnách.

Vyrovnává pH

Ačkoli je citronová šťáva přirozeně kyselá, v těle má záasaditý účinek a tak napomáhá metabolické aktivě uvnitř těla. Pití vody s citronem tak napomáhá lidem, kteří mají problémy s překyselením.

Podporuje Imunitu

Vysoký obsah vitamínu C dělá z citronové šťávy skvělou podporu imunitního systému. Díky draslíku stimuluje funkci mozku a buěk nerovvých a pomáhá v boji proti nachlazení. Zároveň vitamín C napomáhá vstřebávání železa získávaného potravou.

Zlepšuje pleť 

Pro omlazení vaší pleti sáhněte 100% po vodě s citronem každé ráno. Obsah vitamínu C je neuvěřitelný antioxidant a proto i důležitý pomocník odstranění vrásek, nedostatků pleti a bojuje proti stárnutí. Konzumace citronové vody pravidelně, omlazuje a ozdravuje pleť jednoduše zevnitř.

Napomáhá hojení

Citornová voda má skvělé účiky v procesu hojení díky vitamínu C. Zároveň posiluje kosti, churpavky a pojivovoé táně těla a zklidňuje zánětlivé projevy kloubů a svalů.

Energizuje tělo

Pití citronové vody každé ráno nastartuje na celý den díky negativně nabitým iontům, produkujícím energii když se dostanou do trávicího traktu. Je velmi účinná v boji proti depresím a účinkuje jako podpora nálady. Cítíte se zdravě a odlehčeně každé ráno. Je součástí moderního životního stylu.

Zavodňuje lymfatický systém

Ztráta tělních tekutin během denních aktivit je nahrazována pravidelným pitím citronové vody. Pokud se cítíte dehdrovaní nebo bez energie, citronová voda je první krok ke zlepšení.

Osvěžuje dech

Pití vody s citronem po vyčištení zubů může pomoci v prevenci zánětu dásní a bolesti zubů. Také pomáhá udržet svěží dech.

Pomáhá při redukci váhy

Pektin v citrnu snižuje pocit hladu. Vyplavuje toxiny, které se u váhového úbytku objevují v těle. Nic v nadměrném množství však není zdravé. Zde najdete co se stane, pokud se citronovou vodou předávkujete.

Na co si dejte pozor 

Může dojít k narušení skloviny zubu.

Předávkování citronovovou vodou může zapříčinit bolest hlavy, neobvyklé střevní pohyby i únavu

Může způsobit překyselení

Nemusí vyhovovat lidem s vředovou chorobou žaludku

Citronová voda a její vliv na zdraví