4 dny v Sama doma

Sama doma moc často nebývám, ale tento pořad se mi občas podaří shlédnout. Například pokud marodí mé dítě. Velmi mě proto potěšilo, že mě dramaturgové pořadu České televize vyzvali, mám-li zajímavé téma pro ženy (i muže) z oblasti, které se věnuji již tolik let, omlazujících technik bez skalpelu, maximálně přirozených a zdravých. Nabídla jsem, že divákům představím tzv. Face jogu – tedy česky jógu obličeje. Připravila jsem krátkou sestavu, která může pomoci všem bez rozdílu pohlaví i etnika a je možné ji cvičit v každém věku. Pomůže vylepšit nejen pleť, ale tonizovat i svaly obličeje a krku. Pokud máte problémovou lokalitu, kterou chcete změnit,  je však vhodné začít profesionálně sestaveným startovacím programem Izojoga. Tak jak se seznámíte s izojogou, osvojíte si některé zákonitosti a bude to Vaše přirozená součást každodenního života, můžete přidat Program zaměřený na konkrétní problém. Například výzvu pro krk a dvojí bradu, nebo Program pro oči a čelo. Věřím, že si cvičení, které nezabere více než 5 minut 3 x denně oblíbíte a že se stane součástí vašeho života tak, jako je čištění zubů. Není zde na místě ptát se, jestli to funguje. Cvičíte svaly na těle? Pak proč je necvičíte i na obličeji. Necvičíte, ochabujete!

Sama doma pondělí

V Sama doma v pondělí jsme se potkali na ČT 1 s moderátorkou Martinou Vrbovou a předváděly jsme cviky na čelo a oči. Čelo je poměrně velká část a svaly jsou zde silné. Hned několk vrstev svalů a nejznámějším problémem jsou vrásky na čele vodorovné i svislé, tzv. mračivka. Ochabující sval na čele má však vliv i na horní víčka. Horní víčka začnou převisat přes oči a vše umocní jestě klesající obočí. Cvičení šlo moderátorce Martině skvěle, tu jsem viděla. Koho jsem ale neviděla, protože se jedná o přímý přenos, je tlumočník do znakové řeči. Když mě na to upozornily kamarádky, tak jsem se podívala na záznam a skutečně! Byl neuvěřitelný!

Sama doma s čelem a očima

Sama doma úterý

Sama doma v úterý opět s Martinou. Představily jsme si cvik, který má na celém světě název Mini facelift. Ovlivňuje a vylepšuje horní část obličeje – tedy konkrétně převislá oční víčka, nosoretní vrásku a horní část kontury obličeje. Při jeho cvičení se možná stáhnete někam do ústraní, protože si můžete připadat jako blázen. Ale jeho pravidelné cvičení Vám opravdu udělá dobře a výsledky jsou viditelné brzy. Zkusili jste ho zacvičit s námi?  A vyplazovali jste i jazyk? Protažení, kterého docílíte díky zapojení svalů od hlavy přes krk, rameno až k prstům ruky, stojí za to. Pokud máte zájem se dozvědet více, připravia jsem video ke cvikům v Sama doma a najdete ho ve skupině #ZacvictesVraskami na facebooku. Pro zjednodušení přikládám odkaz. Podmínkou přijetí do skupiny je zodpovězení 3 otázek.

Video

Sama doma středa

Sama doma ve středu byla změna. Jednak jsem byla na „četu“ a za druhé to tentokrát bylo s moderátorkou Janou Havrdovou. V izojoze jsme postoupily níže. K tvářím, nosoretním vráskám, oblasti pusy a rtů. Každá jedna část se dá vylepšovat a všechny části mohou být problematické. Kuřácké vrásky kolem rtů, jsou velmi častým problémem, který trápí ženy. Díky tomu se pak rozpíjí i rtěnky a celkově obličej vypadá starší. Oblast ochabujících tváří je velmi častý jev s viditelně se prohlubujícími nosoretními vráskami. No prostě je v této oblasti obličeje opravdu hodně co řešit.  Vybrala jsem pro divačky cvik účinný nejen vynikajícím prokrvením obličeje, ale také tím, že vyhlazuje nosoretní vrásky. Zároveň je  tzv. protipózou, pokud je třeba strečing určitých svalů. Na prokrvení rtů, získání růžové barvy a jejich celkové zlepšení jsem ještě vybrala cvik „čmelák“. Zacvičili jste ho s dětmi?  Budou Vám ho připomínat a cvičit rády.

Sama doma ve středu

Sama doma čtvrtek

Sama doma ve čtvrtek

Náš poslední den miniseriálu izojogy obličeje, zároveň poslední cvik a zbývající poslední oblast. V této oblasti se jedná o krk, bradu a dolní konturu obličeje. Vybrala jsem pro Vás cvik, který je účinný na všechny zmíněné partie. Jmenuje se Labutí šíje a není daleko od názvu. Pokud je tato lokalita vaše problémová, doporučím vám, začít se izojoze věnovat opravdu vážně. Zmíněné části jsou ty těžší. Hlavně tyto části se velmi těžce „vylepšují“ a to i plastickým chirurgem. Dvojí bradu liposukcí trochu ovlivníte. Nicméně pokud přiberete, bude tam zase a nebo se bude tuk ukládat v jiné partii. Ale krk je dodnes velkou výzvou. Kontura obličeje je pak záležitostí minimálně „ošizeného“ faceliftu. Pod tím si nepředstavujte, že to ošidí plastický chirurg, ale lifting obličeje se provádí od kontury  spodní části k uším. Nutných plastických zákroků je hned několik. Možná bude třeba vytáhnout další tisíce za botulotoxinové injekce a výplně kyselinou hyaluronovou, které nebudou jistě trvanlivější než několik měsíců. Myslím, že vhodnější za zlomek ceny začít startovacím programem Izojogy a pak se přidat k Výzvě pro krk, dvojitou bradu a konturu. Pravidelně ji vypisuji na fb@izojoga