Pštrosí olej EMU pro suchou pleť

100% pštrosí EMU olej z Emu Australského s výrazným pěstícím účinkem pro pleť a vysokým obsahem nenasycených mastných kyselin a vitamínů

Pštrosí olej Emu? Že jste o tom v životě neslyšeli? No tak ano, čtete dobře! Jeden z velmi málo známých olejů v Evropě, ale jeden nejznámější v Austrálii i jiných státech. Tento olej má složení, které je dokonce podobné člověčí tkáni a tak se jeho schopnost penetrovat, prostupovat do pokožky maximalizuje. A to dokonce do těch hlubokých tkání. Když si představíte, jak je složité pro kosmetické výrobky, aby se do kůže dostaly alespoň pár procentíčky a to hovořím o 3%, tak je pštrosí olej šampion, kterého těžko kosmetiký průmysl porazí.

Jedná se o sterilizovaný tuk ze pštrosa Australského a jeho Africký bratr se mu vůbec složením kyselin nepodobá. Na to byla provedena i studie na unoverzitě v Auburn.

Čistý EMU olej:

  • neobsahuje žádné řetězce mastných kyselin
  • neobsahuje žádné steroidy nebo hormony
  • nemá fosfolipidy, čímž se stává látkou s vysokou propustností
  • je to téměř zcela neutrální a skoro 100% triglyceridový lipid
  • má vysoký obsah kyseliny olejové, což zvyšuje jeho schopnost přepravovat kůží vysoce aktivní sloučeniny
  • má biologicky aktivní žlutou sloučeninu
  • jedinečným jevem je to, že ačkoliv se objevuje mastná kyselina s krátkým řetězcem, má tento olej všechny vlastnosti dlouhořetězcové mastné kyseliny, což umožňuje dlouhou skladovatelnost

To je vyčerpávající! A pro nás velmi dobrá zpráva. Jeho použití je téměř univerzální. Od pleti, přes vlasy, výživové vlastnosti nesmíme také zapomenout zmínit. Samozřejmě nejvíce budou benefitovat ti, kteří trpí suchou pokožkou. Olej je vhodný i na promazávání po popáleninách. Snižuje bolest u artritidy, na porpaskané paty, pro ošetření rtů. Při vnitřním použití dokonce snižuje hladinu cholesterolu.

My se samozřejmě zaměříme na jeho použití na pokožku a to nejen k masážím, ale i pro každodenní použití například pro jemnou pokožku očního okolí, které dodáme hlavní lipidové složky pro její ochrannou bariéru. Tento olej je elixír nejen pro tuto delikátní pleť, ale i pro pokožku krku a dekoltu. Přitom je jeho použití pravdu v minimálním množství po  kapkách, jako sérum. Náš pštrosí olej je obohacen o drahocenné éterické oleje z Damascénské růže, který je znám svým omlazujícím účinkem na zralou pleť a druhým velmi vzácným éterickým olejem Frankincense, který známe jen okrajově pokud vůbec a to z kostelů. Je to kadidlový olej, který má balzámovou vůni a ta nám napomáhá vizualizaci a koncentraci a proto je tak vzácnou složkou pštrosího oleje Emu. Má také omlazující účinky na zralou pleť a jednoduše a prostě je nepostradatelný.

U cvičení izojogy si dopřejte alespoň ráno nebo večer nebo v obou termínech, aby pleť byla očištěna a ošetřena několik kapkami tohoto úžasného oleje. Uvidíte, že koncentrace na cviky i vzhled pleti se výrazní zlepší. Já ho používám na celý obličej, ale hlavně na oblast očí. Nanesete a necháte vsát do pokožky. Olej je mastný a pokud máte mastnou pleť, zvolte raději jen peptidy. My , tzv. „sucharky“ si musíme dát olej i peptidové polštářky.