, ,

Suché kartáčování, proč je to tak účinné a jak ho provádět.

Jak provádět suché kartáčování a proč je to tak účinné.

První věc, kterou potřebujete pro správné provádění kartáčování na sucho je samozřejmě kartáč. Nejlepší výsledky dosáhnete s nejlepším kartáčem. Který to je? Například takový, který se používá v Norsku nebo Švédsku při saunování. Kartáče jsou dřevěné s přírodní štětinou. Jsou jemné, ale pevné.

Kartáčování provádíme 1- 2 krát deně v období detoxu, ale zkuste ho zařadit jako denní rutinu. Benefity suchého kartáčování jsou opravdu mnohanásobné. Podporuje prokrvení a odstraňuje mrtvé buňky z pokožky těla. Stimuluje lymfatické uzliny a vzhled celulititdy. Celkově napomáhá tělu zbavit se odpadních látek.

Stimulace lymfatického systému je hlavní benefit. Doporučuji každému absolvovat 10 denní detoxikační kůru, několikrát denně, ke které svým klientkám doporučuji Superdetox, detoxikační mýdlo švýcarské firmy Mavex s obsahem černého uhlí, které výrazně zvyšuje účinky kůry. Lymfatický systém je zodpovědný za sběr a odvádění odpadních látek našich buněk, které produkují. Pokud je lymfatický systém zanesený, může to vést k nahromadění toxinů, které zapříčiná zánětlivý proces a posléze onemocnění. Suchým kartáčováním stimulujeme lymfatický systém a podporujeme kůži.

kartáč a olej

Pokud si pořídíte kartáč s dlouhou rukojetí, dosáhnete i na těžce přístupná místa, jako jsou záda respektive jejich střed. Jednoduchost použití je podle toho, jak se vám kartáč drží a kam s ním dosáhnete. To pro kartáč na tělo. Proto si ho nanečisto vyzkoušejte, než si ho pořídíte.

Suché kartáčování je jedna z mála procedur, které jsou příjemné i když si je provádíte sami na sobě. Je to velmi jedoduchá péče, kterou opravdu doporučuji zavést do pravidelné rutiny. Někteří experti doporučujíraní kartáčování protože energizuje. Ale je možné provádět kartáčování i večer před spaním. Můžete použít úplně suchý kartáč nebo ho použít s olejem, který nastříkáte na kartáč. pokud používáte olej, vysprchujte se před kartáčováním. Oleje můžete použít v kombinaci s éterickými oleji. Má oblíbená kombinace pro pleť, krk a dekolt je kadidlový a růžový olej. Není asi lepší duo, které si zaslouží každá pleť. Pokud budete kartáčovat kůži na sucho bez oleje, vysprchujte se po kartáčování a naneste tělový olej nebo tělové mléko. Také musíte vyzkoušet mé tajemství v prodobě jogurtové masky. Je skvělé, pokud můžete kartáčování spojit se saunováním.

Pokud si kartáčujete tělo sami, začněte samozřejmě od nohou a postupujte směrem nahoru k srdci. Tahy provádějte kratší, pevné, směrem nahoru, ale jemně. Hrubé kartáče ani hrubé kartáčování neudělá stejnou práci, ba naopak můžete si uškodit. Na břiše provádějte cirkulárně proti směru hodinových ručiček. A pozor! Suché kartáčování břicha pod

poruje trávení. Pokožka nesmí být nikdy poškrábaná. Celkově bude vaše kartáčování trvat do 5 minut.

1 reply

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] třetí tip je zadarmo,  suchá masáž přírodním kartáčem s jemnými, ale pevnými štětinami. Detoxikace a rozproudění […]

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář