Víte co je mapa obličeje? Může na Vás promlouvat Vaše pleť? 
Myslíte, že Vás sděluje cosi o čem naperosto netušíte?
Když jsem pracovala na operačních sálech používali jsme každý den velmi agresivní dezinfeční a čistící přípravky. Nikdy jsem netrpěla na akné, ale na mé pokožce se velmi často objevovaly problémy. Vždy jsem se o pleť strala pečlivě ve smyslu její očisty a také cellkově dodržuji dodnes zdravou životosprávu.
Později kdy jsem zdravotnictví již spojila s kosmetologií a věnovala se pleti profesionálně, jsem narazila na techniku mapování obličeje, které spojuje tradiční čínskou medicínu a Ajurvédu. Začalo mi to vyjasňovat některé potíže. Zejména strany mého obličeje, které vykazovaly známky podráždění. Plícemi jsem vdechovala ty chemikálie každý den. Můj obličej mi to ukazoval. Všechny z nás víme, kde se projevuje na pleti příchod menstruace.
Akne
Dermatitida
Svědění nebo zarudnutí kůže bez známé příčiny, mohou být projevy Vašeho vnitřního zdraví.
Face maping kombinuje Ayurvédu a starobylou Čínskou medicínu s dermatologií.
Využívá se k vysvětlení propojení některých oblastí těla.
Toto sdělení slouží jako informativní a nemá nahradit profesionální holistickou konzultaci nebo poradu s lékařem.

Uvědomte si, že naše pleť nám ukazuje vnitřní stav našeho těla. Jakmile si vyjasníte důvody pro své akné nebo zánětlivé procesy na kůži, pomůžete si je také vyřešit.

Díky obličejové mapě můžete rozkódovat 9 oblastí na svém obličeji:

  1. Na čele mezi srdcem a  tenkým střevem se nachází močový měchýř

zlepšit svou pleť můžete pomocí diuretických potravin, jako je okurka, celer a například vodní melou. Zbavíte se tak nadměrné tekutiny a toxických látek. Nezapomínejte na dostatčný pitný režim.

2. Uprostřed čela hledejte tenké střevo

opět pomůže pitný režim a snížení tuku v jídle. Zejména se vyhněte špatnému jídlu. A také snižte příjem mléčných přípravků na pár dní, zda-li uvidíte zlepšení.

3. Mezi obočím je Vaše srdce

Mnoho lidí trápí kardiovaskulární potíže. Pozor na nasycené tuky (maso) a zkuste je nahradit těmi zdravými (avokádo, ořechy…) Řepa je také skvělá pro kardiovaskulární systém.

4. Od očí směrem ke spánkům najdete svá játra

Je to Váš hlavní detoxikační orgán (nepočítám nyní s ledvinami). Projevy na kůži jsou většinou spojeny s jejich funkcí. Zde jsou to naše závislosti na alkoholu, tučná jídla. Může Vás ale také tato oblast upozorňovat na určitou přecitlivělost nebo alergii na určité potraviny. Omezte nebo úplně vynechejte pšenici, vejce a mléčné produkty. Dostatečně spěte a dejte svým játrům pauzu.

5. Pod očima jsou projevy Vašich ledvin

Tekutiny a ledniny jsou spojené nádoby. Je třeba dodržovat pitný režim, ale ledviny nezatěžovat. Potraviny, které mají diuretický účinek jsou vhodné jako doplněk diety a zároveňn můžete pít i diuretické čaje, které jsou většinou určené i při detoxu.

6. Na vašich tvářích se projevuje žaludek

Pavně věřím, že nezapomínáte na dostatečný přísun vlákniny. V případě této lokality zvažte i detox. Skvělé jsou čaje podporující trávení máta a lékořice. A jen známé na konec: „Čím jednodušší jídlo, tím jednodušší trávení“

7. Plíce mezi žaludkem a tlustým střevem

Co Vás napadne? Jít na vzduch? Správně! Hodně pohybu na čerstvém vzduchu. Bez iritujících chemikálií i z domácích čistících přípravků. Málokdo si vzpomene na parfémy. Pozor i na ně.

8. Tlusté střevo jde po stranách od nosu ke kontuře obličeje

V této oblasti zánětlivé procesy můžete začít zklidňovat pokud se zaměříte na svou dietu/stravování. Myšlenka by měla také zabrousit k případným alergiím na potraviny. Doporučuje se pít dostatek tekutin a zaměřit se na potraviny tvořící záasadité prostředí Brokolice, kapusta, avokado, červená paprika, okurka…) Zde platí zelené listy v jídelníčku by měli převážit vše ostatní.

9. Gynekolické potíže jsou na dolní části obličeje

V oblasti brady je to právě v období hormonálních změn hektické. Stejně tak je to spojeno se stresem. Snažte se dostatečně odpočívat, zejména kvalitním spánkem. Použijte levanduli nebo zklidňující techniky například dýchání, joga. Jedna ne zrovna známá zajímavost je, že tato oblast indikuje ovulaci a také na které straně!

A je to! Máme 9 oblastí vašeho těla a víme, která oblast obličeje nám našeptává co se to v nás asi děje. Pokud jste se ještě nikdy o takové spojení nezajímali, začněte si více svého obličeje všímat ve spojitosti s Vaším novým poznatkem. Budu ráda, pokud mi napíšete na facebook izojoga, co jste zjistili. Doporučuji vám provádět lymfatickou masáž. Zjistíte proč, až ji vyzkoušíte.