Bukální intraorální masáž

Jak se připravit na masáž:

Výběr rukavic – latex, vinil nebo nitril – každý podle sebe, je důležité zachovat schopnost palpace a hmatu. (Myslet na případnou alergii na latex).

Suchá kůže – netraumatizujeme kůži a pracujeme na žvýkacích svalech zevnitř, zároveň pokožku ošetříme odpovídajícím přípravkem v místech bukální masáže.

Samotná bukální masáž – provádí se po:

  1. Odlíčení
  2. Welcome nebo lymfatická

4. Bukální masáž

Jakýsi druh sochařské masáže. Jedná se o velmi účinnou techniku, protože

specialista působí nejen na pokožku obličeje, ale také na tkáně úst. Díky

tomuto přístupu může lékař zpracovat kůži, podkožní tuk i svaly.

Nejčastěji je spojována se jménem biochemičky Joela Siocca. Byla to ona, kdo vyvinul

sochařskou bukální masáž.

Účinky masáže:

  1. Kosmetické
  • Zvedá a zpevňuje, konturuje ovál, tvoří se jasná spodní linie čelisti
  • Pomáhá zmenšit objem tváří
  • Redukuje nazolabiální rýhu
  • Uvolňuje kruhový sval úst, vrásky kolem rtů jsou vyhlazené, objem rtů se vrací
  • Procedura normalizuje tonus obličeje, zlepšuje elasticitu svalu.

2. Léčebné

Masáž zlepšuje a obnovuje neuromuskulární spojení po mrtvici, odstraňuje následky

  • Zotavuje po neuritidě/paréze obličejového nervu
  • Zlepšuje artikulační funkce
  • Zlepšuje inervaci lícních nervů

JE NUTNÉ PŘESNĚ DODRŽOVAT TECHNIKU

Dobře rozumět anatomickým vlastnostem masírované oblasti.

Konečný výsledek masáže závisí na dovednost interpreta.

  „ZNÁMKY“ Správné APLIKAČNÍ TECHNIKY:

  1. S přesným a správným úchopem svalů klient nepociťuje silně výrazné pocity bolesti tkáně, jen drobné nepohodlí.
  1. Po masáži by neměly vzniknout nebo zůstat modřinky či jiné stopy.
  1. Vysoce kvalitní masáž obličeje způsobuje bolestivost svalů, ale brzy pocity

zmizí beze stopy.

Hlavní funkce masáže:

1) Snížení hypertonie svalů zapojených do artikulace;

2) Aktivace svalů s nedostatečnou kontraktilní schopností;

3) Zvýšení elasticity svalových vláken.

JEDINEČNOST

  • Efektivní facelift
  • Alternativa plastice

Přináší neuvěřitelné výsledky:

lifting pokožky, pomáhá normalizovat svalový tonus;

Specialista pracuje na svalových vláknech a kůži pacientova obličeje skrze

ústní dutinu.

KONTRAINDIKACE:

  • Jakékoli akutní zánětlivé stavy;
  • Vysoký tlak ??
  • Endokrinní onemocnění;
  • Onkologická onemocnění;
  • Dermatitida;
  • Rosacea;
  • Herpes;
  • Couperosa (v závislosti na fázi);
  • Akné (střední nebo vyšší);
  • Onemocnění ORL;
  • Onemocnění dutiny ústní (parodontitida, stomatitida);
  • Po stomatologických zákrocích

(operace, extrakce zubů, implantace and.)

  • Angulitida („zánět koutků úst“);
  • Alergická onemocnění;
  • Nedávno provedené peelingy;
  • Těhotenství a kojení (rel.kontraindikace).

POSTUP masáže:

Ret – vyhlazujeme HR pomocí ukazováčků, aby se uvolnil ret a zvlhčil prostor, kde se pohybujeme. Pak pomocí palců a ukazováčků rozmělňujeme tkáně svalu a ty se rozvolňují a měknou. Dále promasírováváme tkáň od středu do koutků. Tkáně mohou zachytávat nepravidelně napětí, propracujte důkladně, ale jemně. Tyto 3 části jsou v jednom sezení:

Rozvolnění, hlazení

Tlaková masáž, Pampáž, vibrace (rychlá tlaková masáž)

Krouživé pohyby

pampáž-po malých částech tkáně stlačujeme velmi jemně. Při suché kůži je nutné použít lehce krém na oblast, kterou ošetřujeme, rozvolňujeme.

Nyní dolní ret. – palec pod dolním rtem a hladíme a následně pampage a pak kroužení. Nespěchejte, nejprve jednu stranu a pak na druhou. Asi se Vám bude pracovat lépe na protistraně s opačnou rukou. Dále budeme protahovat. Vložíme ukazováček a kloužeme a protahujeme směrem nahoru po zubech od sebe jako přes váleček (2- 3x). A pak levou rukou na levou stranu. A přesuneme se na dolní ret, kde pracujeme ukazováčkem od sebe. Po zubech sjíždíme dolů. Opět 2-3x

Nosoretní vráska – ukazováčky pod křídla nosu a palce vedle křídel vně – pomalu propracováváme a pracujeme ke koutkům rtů  – pampáž a kroužení – vyhlazujeme a změlčujeme tuto vrásku. Můžete pracovat z boku i ve stoje. Pravá ruka – palec vložen do levé strany kouktu k nosu a prsty zevně pracují po vrásce. Efekt se vám bude velmi líbit, je viditelný ihned při srovnání po zpracování jedné strany.

Orbicularis oris – najít místo spojení mnoha svalů (představte si anatomii) asi půl až 1 cm vedle koutku rtů. Palcem provádíme pampáž a intenzivně kroužíme a pulzujeme – (rychlá pampaž). Zjištujeme a diagnostikujeme napětí tak, že nadzvedáváme tvář:  od shora dolů a od zdola nahoru, pak od žvýkacích svalů přes tvář. viz video.

Následuje pampaž – palec proti prstům a protlačujeme proti sobě. Propracujeme celou vrásku. Pokračujeme kroužením (palec jemně krouží jako po spirálce, jede proti prstům vně). Zaměřujeme pozornost na jednotlivé body napětí a zatížení, hmatáme různé formy, všechny tyto formy potřebujeme intenzivně propracovat. Jak budete pracovat zjistíte příčiny napětí. Přesuneme se na druhou stranu.

Žvýkací svaly – palec zastrčíme co nejdále do tváře (až narazíme na tvrdou část kosti). Palcem proti prstům provádíme pampáž. Zjišťujeme napětí a zlepšujeme lymfatickou drenáž. Pak přecházíme na kroužení.

Nyní zafixujeme vnějšími prsty žvýkací sval zvenku na tváři a zevnitř protahujeme od fixujících prstů. Technika má intenzívnější účinek, pokud klient zároveň otevírá ústa (počítáme a vedeme klientovo otevření úst na 1-2-3).

Dále zafixujeme nejen žvýkací svaly, ale palcem a prsty levé ruky zafixujeme i ucho. Pravá ruka velmi pomalu protahuje vlákna tkání – netáhneme ucho, ale tkáň tváře. Může být bolestivé a proto oslabíme tlak, který lze postupně přidávat, tak jak se sval uvolňuje. Pampaz, kroužení a natahování.

Dolní čelist – od koutku rtu palec uvnitř zafixovat dolní konturu a potahujeme nahoru, ne vysoko přes část rtu. Jen do výšky koutku. Korigujeme bolestivost dč (pravou rukou fixace pod dč zmenší bolest). 2- 3x

Zavedeme palec pravé ruky a s přištípnutím lehce ukazovákem zevně přes 3 nádechy a výdechy (pozorujte dýchání klientky na oblasti břicha) rozvolňujeme. Budou elastičtější a uvolněnější. 3-4x Protahujeme od spodu do koutku, levou rukou zafixujeme levou stranu.
Porovnejte výsledek – je velmi viditelný.

Brada – Palce musíme vložit hluboko a kroužíme na bradě – a protahujeme lehkým nadzdvižením. Sval brady se uvolňuje, to je znamení, že jste dobře pracovali. Palec dole a prsty protahují střídavě – od podbradku až ke rtové červeni. Vše velmi jemně, další krok je pulzovat a kroužit – vložíme oba palce a pracujeme.

Lifting – Levá ruka zakryje oblast orbity a palec pravé ruky zavedeme do koutku dolní čelisti a překlápěním (rotuje zápěstí) tkáně natahujeme – pokud levá ruka nefixuje oblast oka – tvoří se vrásky. Tvarujeme ovál kontury a objem tváří. Provedeme na druhé straně.