Zacvičte s vráskami – TS

Kniha Zacvičte s vráskami

Proč vám kabelka způsobuje asymetrii v obličeji? Jak se dá zkrátit nos, zvětšit oči a vyzmizíkovat dvojitá brada bez plastiky? Jsou vrásky a zatrápený, smutný výraz pouze vaše volba? To vše a ještě mnohem více se dozvíte v knize Zacvičte s vráskami od vůbec první certifikované lektorky izojógy v Česku Ivety Pecháčkové, která vychází už 26. listopadu.

„Lidé si mylně myslí, že stářím ochabuje kůže v obličeji, ale ve skutečnosti jsou to svaly, které ji drží. A ty se dají stejně jako svaly na těle správnými pohyby vytvarovat a vycvičit. Tak je to jednoduché,“ prozrazuje autorka, která face jógu považuje za nejeefektivnější metodu v boji proti stárnutí pleti i přes svoji mnohaletou praxi na sálech plastické chirurgie, včetně prestižního Ústavu lékařské kosmetiky. Iveta Pecháčková ve své knize představuje sérii cviků, díky kterým můžete bez ohledu na věk nenáviděnou mračivku, převislá víčka anebo nepěknou, „syslí“ nosoretní vrásku vídat maximálně na cizích tvářích, nikoliv v zrcadle!

„Oproti estetické chirurgii má obličejová jóga výhodu, že představuje trvalé a přitom levné řešení – nákladné zákroky totiž musíte často opakovat a mohou vám po nich zůstat například nevzhledné jizvičky, navíc můžete získat hodně nepřirozený výraz v obličeji,“ dodává Iveta Pecháčková s tím, že cvičení vám jako bonus může pomoci vylepšit artikulaci, vidění i psychickou pohodu. A především – jediné, co k němu potřebujete, je zdrcadlo, židle, svoje ruce a patnáct minut denně.

Není proto divu, že cvičení tváře pocházející původně z Japonska rychle dobývá Holywood – a jistě sami uznáte, že Reese Whitherspoon, Gwyneth Paltrow ani Jennifer Aniston byste čtyřicítku pryč rozhodně nehádali – přestože ani jedna z dam nemá umělý „plastikový“ vzhled. Iveta Pecháčková v současnosti počítá spokojené klientky na stovky a její program je stále oblíbenější i mezi českými celebritami.

„Ačkoliv jsem jako máma čtyř dětí a herečka mimořádně vytížená, i při pár minutách cvičení denně, které pro sebe dokážu urvat, vidím skvělé výsledky. Zpočátku jsem byla nedůěvřivá, jestli to nebude jen další marketingový trik a zbytečná ztráta času, ale dnes si bez izojógy život nedokážu vůbec představit,“ potvrzuje herečka Zdeňka Žádníková-Volencová známá z Dejvického divadla nebo seriálu Rodinná pouta, jejíž křehký dívčí obličej čtyřicetčtyři let ani v nejmenším neprozrazuje.

Kromě toho, že vám pomůže vymazat z tváře deset let, kniha poradí i jak vymýtit zlozvyky, které vám v obličeji způsobují asymetrie – jako například nošení těžké kabelky pouze na jedné straně nebo sezení nohu přes nohu. Cvičení vám ale může dokonce pomoci vrátit váš starý obličej i po úrazu nebo nemoci, jako je například Bellova obrna. Výbornou zkušenost má v tomto směru i její autorka – přestože jí je přes padesát let, pyšní se tváří svěží pětatřicítky: „Po autohavárii a zranění krku jsem si asymetrie obočí vědoma. Ale cvičení mi ji pomáhá zlepšovat.“

Chcete si některé z Ivetiných cviků vyzkoušet? Malou ukázku pro volné užití s uvedením autorství najdete v příloze. Více cviků najdete na stránkách www.izojoga.cz.

Zajímal by vaše čtenářky rozhovor s Ivetou nebo soutěž o knížky? Kontaktujte ji na čísle 602 622 260 nebo na emailové adrese izojoga@gmail.com.

Kniha Zacvicte s vraskami

Velké “0”

Provedení cviku: Otevřete ústa ve tvaru písmene velké O. Horní ret pevně přitiskněte na horní zuby, tak abyste cítili napětí svalů kolem úst a nosu. Držte 5”

Zmrazení čela

Provedení cviku: Položte obě dlaně na čelo a uvolněte ramena. Dýchejte nosem. Bez pohybu dlaní na čele otevřete oči, jak nejvíce je to možné. Vydržte 10”.

Labutí šíje

Provedení cviku:

Otočte hlavu doprava – úhel 45° Našpulte ústa velmi silně a pociťujte silný tah po dobu 5”, opakujte ještě 2x Otočte hlavu doleva úhel 45°. Našpulte ústa velmi silně a pociťujte tah po dobu 5”