GuaSha destička

GuaSha desticka jadeit

GuaSha destička je vyráběna v nejrůznějších tvarech ak jeí výrobě jsou používány nejrůznější kameny a minerály, z nichž je nejznámější jadeit. Ve východní Azii byl tento kámen vždy hodnocen pro svou schopnost čistoty, trvanlivosti a použití pro krásu. Také se považuje za kámen s hojivými a chladivými účinky. Jeho hlavním problémem je křehkost, pokud upadne, snadno se rozlomí. Pokud Vás zajímá i jadeitový a růženínový váleček. Můžete se více dozvět také zde.

Obecně je známé použitíGuaSha přímo na kůži pro terapeutické účely. Naneseme lubrikant, nejčastěji GuaSha olej, nebo kombinaci různých olejů. Není to však podmínka a můžeme použít co máme doma. Pokud využíváme znalosti aromaterapie a nebo máme některé přípravky z čínské medicíny, používáme i je.

Použití Guasha je možné ale i bez lubrikantu a to zejména na hlavě (lebce). Dále je možné  použití přes lehký oděv. Např. po těžkém dnu můžeme uvolnit ztuhlé svaly. A nebo se způsob přes oděv může praktikovat u dětí a starých lidí. Prakticky je možné použití na komkoliv.

Vezměme jako příklad první příznaky chřipky. První rychlá pomoc je masáž předloktí. Lubrikant není vždy výhoda nebo nemusí být po ruce a je možné takové ošetření provést i po rukávu trička.

Aby se předešlo poranění kůže, je nutné použít na kůži lubrikant.  Doporučuji však v každém případě otestovat nejprve na pokožce (nejlépe na spodní straně paže). Můžete tak v některých případech předejít nežádoucímu podráždění nebo alergické reakci

Guasha destička a oleje

Pro GuaSha můžete použít téměř všechny doma se vyskytující oleje. Například slunečnicový, olivový, mandlový, avokádový, jojobový, sezamový. Nebo olej z vinných hroznů a další.

Pro naše účely se zaměříme na kosmetické použití v oblasti hlavy, obličeje a krku.

GuaSha desticka ruzenin

Nejprve si nastavte svou mysl

Pokud jsou Vaše myšlenky někde jinde, plné obav a změstnané problémy, nebudete schopna se soustředit na to co děláte. Místo abyste se vnímali masáž jako léčivou zkušenost, budete jen mechanicky jezdit destičkou po pleti.

Nabádám Vás k uvolnění mysli… Sama jsem často v zajetí svých myšlenek typu: „Co budu vařit k večeři?“, „co nemám ještě hotové“ atd.. Ale uvědomuji si velmi důležitost meditativního stavu a nemám na mysli zpívání mantry, ale je naprosto nutné se soustředit na oblast, kterou budete masírovat. Uvolnit ramena, vyčistit si hlavu a pomalé opakované pohyby Vám pomohou se do meditativního stavu přiblížit.

Pokud jste uvolněná a zklidněná, máte daleko lepší možnost odpovědi těla na reakci GuaSha.

Správné uchopení a má vliv na účinek masáže. Má být pevné, ale ne křečovité. Pěst i paže uvolněná a pohyb vychází z lokte nebo ramena. Hladivé pohyby jsou jemné.

Naneste lubrikant. Kolik? Ani málo ani moc. A’t už jste majitelkou GuaSha destičky jakéhokoliv tvaru. Jak používáte každou její část, záleží na tvaru obličeje a těla, které je ošetřováno.

Hodně GuaSha zážitků

IvetaPe🤪