Domaci maska z jogurtu a medu, Jak na to?u

Domácí maska tajemství mladistvé pleti odhaleno!

Jednoduchá domácí maska patří mezi moje tipy pro krásnou a mladistvou pleť. Jednoznačně bezkonkurenční  jogurtová maska. A tím je tajemství krásné a mladistvé pleti odhaleno! Je to úžasný bojovník proti vráskám a vaši pleť nejen rozzáří. A je naprosto přírodní a BIO, pokud si vyberete přírodní ingredience v BIO kvalitě. Jakmile ji vyzkoušíte, jsem si jistá, že ji budete milovat stejně jako já. Podporuje zdravé obnovování pokožky díky svému obsahu přírodní kyseliny mléčné. Doporučuji vám použít jogurt pouze se živou kulturou a může být podle potřeby vaší pleti od light po ten nejkrémovější (od mastné po suchou). Kyselina mléčná je přírodní alfa-hydroxy kyselina, která podporuje exfoliaci (olupování pleti). Med zde působí jako výborný zvlhčující přípravek. Krátce řečeno, tuto masku musíte vyzkoušet.

Začněte s maskou ihned. A to i v případě, že jste ještě nezačali cvičit, či pokud jste v úvodu vašeho cvičení. V obou případech začnete pracovat na zlepšení kvality vaší pleti. Podpoříte ji a díky zvýšenému prokrvení budou účinné látky prostupovat do pokožky dobře. Myslím, že pospat ten pocit, kdy si masku smyjete z obličeje, je téměř nemožný. Dostávám spoustu dotazů ve kterých se mě ptáte, jaké já používám přípravky k péči o pleť. Upřímně vám řeknu, že jich moc není a opravdu bych za krém či sérum nebyla ochotna zaplatit vysoké částky. Funguji dobře bez těch „značkových“ . Samozřejemě jsem jich dost vyzkoušela, nikdy jsem si žádný takový přípravek nekoupila znovu.

Domácí maska z jogurtu

Budete potřebovat:

3 lžíce jogurtu s živou kulturou (osobě pro svou velmi suchou pleť beru ten smetanový)

1 lžíci medu

smícháte a nanesete na čistou pleť obličeje i krku. Necháte působit 15 minut a smyjete vlažnou vodou.

Med má úžasné protizánětlivé a hydratační vlastnosti. Vyzkoušejte trochu medu na rty a nechte působit spolu s maskou. Pak ho můžete olíznout. Ingredientce smícháte a nanesete na pleť. Můžete zbytek sníst:-) Ale spíš vám to vyjde tak akorát. Nanesli jste i na krk, že? Nezapomínejte na krk milé izojogínky. Kouká ven z oblečení velmi často a jako obličej je vystaven stejné zátěži celý den. Pokožka je jemná, se sklonem k rychlému stárnutí. Plocha kůže na krku není nezanedbatelná. Pokud provádím ošetření klientek tzv. mikrojehličkovou mezoterapií, která patří do mé oblíbené péče o pleť v pravidelném režimu, vždy je krk součástí ošetření obličeje. Jaké máte po masce pocity?

V jogurtu obsažená přírodní kyselina mléčná způsobí mírnou exfoliaci horní zrohovatělé vrstvy epidermis. Mléčné proteiny z jogurtu zase blahodárně působí na pleť. Hydrataci a zklidňující účinky medu pocítíte na konečném výsledku.

Ještě k tomu medu. Já jsem velký milovník medu. Nejen na kůži. Pokud už sladím, tak pouze medem. Miluji med ze stromu Manuka z Nového Zélandu. Můžete si vybrat různou kvalitu, která je označována číslem např. Manuka 10+ a více, ale i ten nejobyčejnější je elixír. Tento med má výborné protizánětlivé účinky a při virových i bakteriálních onemocněních je naším domácím lékem spolu s cibulí. Akátový i čistě jetelový, to jsou další mí oblíbenci. Pokud nemáte dostatečnou spotřebu medu a spíš spotřebu cukru, doporučuji vám nastudovat med a za cukr ho úplně vyměnit. Osladit kafe medem je zdravější, pokud kávu pijete sladkou. Má soukromá rada však zní, žádný culr!

Domácí masky můžete vyrábět z mnoha surovin, které máte běžně po ruce. Mezi mé oblíbené suroviny patří avokádo, okurka, letní ovoce, které zbylo na talíři a nikdo už ho nechce. V zimě jsou to banánové slupky, droždí a spousta dalších. Jakmile začnete experimentovat, uvidíte, keré masky se vám se osvědčí a budete je rád/y opakovat.

Nemusíte nikam chodit, můžete se omlazovat při sledování TV nebo kdykoliv se vám to hodí a má to své další výhody i finanční.

Vyzkoušejte jogurtovou masku! Je to ze všech masek má favoritka. Budu ráda, pokud máte nějaké skvělé vyzkoušené recepty, že se s námi o ně podělíte na naší FB stránce izojoga.

Ne zrovna domácí maska

Vybrala jsem 2 masky z „kosmeceutických produktů“. Určitě je nekoupíte v každé drogerii. Jsou ale oblíbené v mnoha zemích světa nejen spotřebitelkami, ale také lékaři z oblasti estetické medicíny. Věřte, že jsem dobře vybírala, které si dám na svůj obličej a dokonce opakovaně.
První, kterou vám musím představit je maska na oči s peptidy. Její kvalita a funkčnost byla dermatologicky testována a můžete ji použít denně, ale nemusíte. Můžete ji mít jako první pomoc na dovolenou, když potřebujete vypadat nebo když máte pocit, že jsou vaše oči unavené. Výsledek je tak fantastický, že již po 30 minutách. Pak si asi dokážete představit, co se stane když masku použijete denně a pravidelně.

Od peptidů se nebudu vzdalovat. Pokud má něco smysl aplikovat na pokožku, tak jsou to bílkoviny, tuky a vitamíny. Peptidy jsou kratší řetězce a tělo si z nich již své potřebné vyrobí. Proto má druhá neuvěřitelná maska je Peptidová gelová maska, bez které neodjíždím na dovolenou a minimálně 1x měsíčne ji použiju. Je finančně nákladnější. To proto, že její výroba byla v USA a Japonsku patentována pro přenos účinnýh látek do pokožky transdermálně – tedy přes kůži. Jednoduše řečeno, aby se nemusely polykat prášky nebo píchat injekce. Tato maska je vhodná k použití na obličej po plastických operacích, laserech, mikrojehličkové mezoterapii. Nejenže okamžitě ulevuje od nepříjemných pocitů po těchto výkonech, pro ně byla hlavně vyvinuta, ale zároveň chladí a až 400 násobně hydratuje. Po týdnu na slunci pochopíte její neuvěřitelnou účinnost. A kdo trpí suchou pokožkou, věřte mi, nenajdete lepší! V zimní období je to ještě horší díky suchému vzduchu z topení.

Můj třetí tip je zadarmo,  suchá masáž přírodním kartáčem s jemnými, ale pevnými štětinami. Detoxikace a rozproudění lymfatického systému je úžasný benefit. Pokud detoxikujete tělo, kůží se samozřejmě vylučují toxické látky také, pak je velmi vhodná suchá masáž právě v tomto období.

Tak příjemné maskování!

Vaše Iveta