Detox zdravě

Na Detox není nikdy brzy ani pozdě. Možná si řeknete co má s polečného s cvičením svalů obličeje? Má společného víe než sei myslíte. Při jakém koliv cvičení a nejen při něm, dochází k odevzdávání odpadních látek z buněk. Ty se musí z těla dostat pryč a detox nám při tom pomáhá. Já jsem si zvykla pít teplou vodu, která napomáhá detoxikaci těla, urychluje ji a zároveň hydratuje organizmus. Teplou vodu nemusí tělo ohřívat na svou teplotu. Tím je celý proces rychlejší. Nejen ledviny potřebují vodu, naše tělo je hydratované, pokud je obsah 70% vody. Pokud klesne obsah vody na 56%, jedná se o těžkou dehydrataci. Vodu potřebuje kromě již zmíněných ledvin i kůže, žludek, kosti, plíce, mozek, játra, krev a svaly.

Jistě jste nějaký detox vyzkoušeli a tak budu ráda, pokud se o svůj „recept“ a tip podělíte s ostatními na facebooku. Kromě vody mám tipů několik. Zde je jeden produktový. Jistě vítě o černém uhlí a jeho schopnosti zvětšovat svůj povrch několikanásobně. Tím na sebe nachytávat ionty, mastnotu, bakterie atd… Uhlí je rostlinného původu a nějčastěji se jedná o zuhelnatělý bambus. Od švýcarské firmy Mavex miluji černé mýdlo s názvem Superdetox a vlastně je to jediné mýdlo, které celá moje rodina používá.

Detox ve formě smoothie

Detox a smoothie s kadeřávkem

Vyzkoušejte můj osvědčený recept, který mě zaujal díky ingrediencím. Mám ráda banán pro jeho super účinky, miluji borůvky, špenát a nevadí mi kapusta. Červené zelí v tomto smoothie ani nepostřehnete. Kombinace těchto ingrediencí je v mém případě taková, čeho kolik mám, respektive na co je zrovna sezóna, to použiju. Ten den, kdy detoxikuji s tímto nápojem, piju celý den pouze teplou vodu a snídám banán s vlašskými ořechy s medem a obědvám a večeřím smoothie. Pokud vás můj detoxikační den osloví, vyzkoušejte. Cítíte se skvěle, tak nějak více energičtí. Pak se mi daří i lépe spát. Pokud mám ingredience na více dní, pokračuji další dny, dokud se mi chce. Ani nepociťujete hlad. Tak mi dejte vědět, pokud vyzkoušíte a jak vám chutnalo.

Kapusta je neuvěřitelná zelenina a musím se s vámi podělit o její klady:

-Thiamin – 4,6%

-Magnesium – 5,75%

-Železo – 6,5%

-Draslík – 8,45%

-Vitamin B6 – 8,95%

-Vápník- 9,4%

-Vitamín C – 88,83%

-Vitamín A – 354,14%!!!

-Vitamín K – 1327,63%!!!

1 dávka : vařeného 0, 68g proteinů, 1,4g carbohydrátů, 0,6vlákniny

A skvělá je kapusta s ananasovým džusem!