Asymetrie obličeje

Asymetrie obličeje proč vzniká?

Trápí Vás asymetrie obličeje? Předpokládejme, že není vrozená. To zjistíme snadno na fotografiích z mládí když nám bylo tak 3 až 5 let. Pokud jsou naše dětské tváře symetrické, přivodili jsme si asymetrii obličeje v průběhu života.
Obecně mohu nazvat příčinu asymetrie nerovnoměrnou zátěží. Dále je možné rozdělit ji podle původu.
Rozdělila bych to na dva aspekty – jeden fyzický a jeden nefyzický.
Pojďme si dát pár příkladů té fyzické zátěže. První co mě napadne, když vidím jít děti do školy je aktovka na zádech. Dnes moderní batoh, ještě moderněji vlečený na jednom rameni. Zahleďte se na své dítě a pokud nemáte, tak kdykoliv půjdete kolem ZŠ, máte mnoho objektů k pozorování.
Další faktory přispívající k asymetrii obličeje jsou:
Úraz i na těle
Pravák – levák
Zuby
Práce a jistě přijdete i na další.

Nyní ty nefyzické faktory.
Řekněme, že si dokážeme představit, jak se pod tíhou naložených povinností také zkroutíme. Stejně tak nám může přitížit v asymetrii přílišná odpovědnost, kdy se zbytečně stresujeme. Stres je spouštěč a přispívač všeho negativního. Samozřejmě, že pokud se před námi objeví dravá šelma pak je to naše naděje na záchranu života.
A z mého kvantového hlediska stojí za zmínku stav celého těla, který se také zobrazuje v našem obličeji. Pokud to je  pro někoho “příliš”, máte smůlu. Je to moje specializace a tím se zásadně odlišuji od ostatních, kteří se “předělali” na odborníky face yogy nebo obličejové jógy. Kvantová medicína má nekonečné možnosti.

Jak si ji nevědomky zhoršujeme?

Za zhoršování mohou špatné návyky:
Opět si vezmu za příklad školy – sezení, podpírání hlavy, kousání tužek, nehtů, houpání na židli…
Ale u všech dívek a žen i když muže nevyjímaje jen to není kabelka, je velkým přispěvatelem zátěž na jednom rameni. Tělo se stále snaží kompenzovat a vyrovnávat.
Sedavý způsob života jsem již zmínila ve škole, ale mnoho lidí pokračuje v takovém způsobu po zbytek života bez dostatečné kompenzace.
Důležitým faktorem je čelistní kloub, respektive potíže s ním. To jsem zpracovala i se cviky v krátkém videu na facebooku. Pokud tedy potížemi trpíte, určitě se na video podívejte.
Těžce se monitoruje, ale spánek přispívá k asymetrie velmi intenzívně.
Asymetrie obličeje pes
U asymetrie obličeje první a nejdůležitější je identifikovat, která část je asymetrická. Podle toho pak lze nasadit sestavy cviků, které s asymetrií pomohou. Vzhledem k asymetrii doporučuji vždy 3 osobní  konzultace.
1. konzultaci ihned na začátku, protože začít cvičit špatně se nevyplatí.
2. konzultace se většinou odehrává po cca 1,5 měsíci cvičení. Vyhodnotíme cviky, které jsou “těžké” na provedení a upravíme počet opakování těch “lehkých”, případně je ztížíme.
Tak jako cvičení těla se nedá pořešit dvěma cviky, stejně tak i obličej. I v obličeji je vše propojené a zatěžováním jen určité části, si spíše vytvoříme asymetrii nebo ji zhoršíme. To je důvod, proč jsem připravila programy a neukazuji nikde jednotlivé cviky “zadarmo” na videích, které navíc při radách tipu: “cvičit alespoň 30x” jeden cvik – vedou k jediné jistotě – asymetrii a celkovému zhoršení stavu obličeje. O to delší bude pro takového člověka následné “navrácení se” do původního stavu a pak to původně plánované:  “jdu se omladit pomocí cviků obličeje”.
3. konzultace je po zvládnutí cviků a případné úpravě nebo přechodu na jiný program.

Čím třeba ještě podpořit, aby se obličej vyrovnal.
Věnujte se svému obličeji a dopřejte mu.
Nemám na mysli desítky zbytečností v koupelně, ale zároveň aby mě někdo nevzal za slovo, určitě volit podle výsledku, který od přípravku předpokládám. Než se tedy dostanu k péči jako takové, ještě se blíže zastavím u těchto přípravků. Například vrásky kolem očí. Pokud chci řešit vrásky kolem očí, jistě je vhodné vybrat přípravek, který účinkuje proti vráskám kolem očí, respektive v oblasti očního okolí, ať jsem přesnější. Pokožka je zde opravdu výrazně tenčí a má svá specifika. Pokud však po určité době nezaznamenám žádný pozitivní výsledek, proč bych takový přípravek dále používala? Samozřejmě, že za předpokladu, že přípravek používám denně a vzhledem ke stavu pleti i věku ho správně “dávkuji”. Zmiňuji to pro to, že můj nejoblíbenější přípravek peptidové polštářky, který jsou nejen účinným přípravkem proti vráskám, nemohu používat 1x týdně, ale denně a možná i dvakrát denně, pokud to stav mé pokožky vyžaduje. Kůže není perpetum mobile. A mě vždy udiví otázka: “A jak často myslíte…” Zuby si také čistíte minimálně 2x denně a po každém jídle si zaslouží alespoň vypláchnout.

Je vhodná masáž?

Asymetrie obličeje a obličejová masáž se milují! Nyní zpět ke zmíněné péči. Mám na mysli uvolňovací techniky, například masáž. To je něco si klient může sám doma udělat, pokud to se sebou myslí vážně. Nemusíte navštěvovat profesionální studio, ale určitě se o kvalitní profesionální péči neošiďte. Nicméně pro každodenní uvolnění svalů obličeje je například jemná masáž základem správné péče i prevence a je součástí i péče proti stárnutí a vráskám, pokud je již řeším.
Cvičení – o izojoze už jsem toho řekla dost a také se na stránkách můžete dále inspirovat. Doporučuji však v sobě uzavřít sázku, zakoupit si program a hned začít. Pokud se ptáte proč? Tak proto, že stárnete každou vteřinu. A než otálení, tak raději akce v tomto případě přinese ovoce.
Abych nezapomněla…
Nezapomínejte na duševní pohodu. Nedávno jsem na toto téma vložila příspěvek na facebooku izojoga a pokud mě neklame paměť, měly jste hned několik komentářů. Ano, skutečně to co na duši to na tváři. I když se někteří dokáží dobře přetvařovat, svaly obličeje nepřechytračíte. Mějte to na paměti.
Kdy se mohu dočkat nějakých výsledků? Nejčastější dotaz, který nebývá vůbec na konci. Jednoduchá odpověď. Tak brzy, jak moc se budete své asymetrii věnovat.
Hodně úspěchů!
Vaše Ivetape