8 tipů jak se s právně vyfotit

8 tipů jak se správně vyfotit

8 tipů,  jak se správně vyfotit naleznete zde. Selfie pomocí chytrých telefónů jsou úplně dostačující. Fotografování berte opravdu zodpovědně a snažte se vždy o stejné osvětlení, stejné pozadí – nejlépe světlé a jednobarevné. Foťte se ze stejné vzdálenosti a dodržujte stejný úhel

Tip č. 1 Vzdálenost – vždy se stejně nataženou rukou. Ruku natáhněte před sebe a propněte v lokti. Tak učiňte i při focení obou profilů. Ruka je stále ve stejné výšce – vodítko je rameno. 

Tip. č. 2 Uvolnění – nejdříve se uvolněte, zavřete oči, zhluboka se nadýchněte, vydýchněte a naskenujte svůj obličej, zdali neucítíte nějaké místo v obličeji strnulé, nebo k řeči, zda-li se neusmíváte a pod. 

Tip. č. 3 Oči – zafixujte oči na stejném místě. Velmi dobrá pomůcka jse vybrat si předmět, na který se vždy budete dívat. Například napravo máte televizi. Pohledem se zaměřte na její název nebo logo a při pohledu doprava, se při focení vždy dívejte na toto místo. Snažte se aby bylo v úrovni přímého pohledu.Tedy ne nahoře, například někde na poličce nebo nízko u země. V takovém případě se Vám většinou oči sklopí nebo naopak zvednou a již to, zkresluje celý váš obličej.

Tip. č. 3 Světlo – naprosto nejlepší je denní světlo. Ideálně bez slunce, aby vám nechybělo v zimě:-) . Pokud se ale musíte fotit při umělém osvětlení, měl by to být raději zdroj teplý – tedy denní světlo. Také jeho umístění ovlivní, jak bude na vaší tváři vidět případný stín, prohlubeň atd.. To možná chcete právě porovnávat v budoucnosti. Proto světlo nechejte namířené na vás přímo shora, aby byl celý obličej stejně osvětlený.

Tip č.4 Pozadí – naprostá nutnost pro co nejkvalitnější detaily je, aby vás nic kolem tváře nerušilo. Proto si vyberte světlou, jednobarevnou zeď nebo si pozadí vytvořte zavěšením něčeho světlého za vás. Jakmile budou za vámi květiny, vzory tapet, domy nebo doknce i nábytek, vždy se na obličeji špatně posuzují detaily. 

Tip. č. 5  Kvalita – Foťte na “Foto” – nepoužívejte tzv. „Portrét“ a foťte co největší rozlišení – 3MB je ale dostačující. Můžete pak jednoduše zvětšit jen určitou část a tu porovnat.

Tipč. 6. Vlasy – doporučuji si vlasy minimálně sepnout, ale pokud máte po ruce nějakou členku (jednobarevnou) nebo šátek, je to nejlepší řešení. Můžete také vyvořit turban, jako po umytí vlasů, ale pozor, abyste nevyliftovali vytaženým ručníkem čelo a jiné partie a svůj obličej tak nezměnili ještě před cvičením.

Tip 7. Úhel – Vždy zachovejte stejný úhel. Dodržte maximálně tento tip. Při porovnávání fotografií se vám velmi obtížně srovnává jinak otočená hlava. Např. úhel dolní čelisti nebo oči a vrásky kolem nich. Proto si buď předem vytvořte značky, které vám mohou pomoci nasměrovat například nohy a pak se tím směrem dívejte. Ideální je také otočná židle. Vytvořte si pomyslný trojúhelník a na každou stranu položte nohy a tím směrem se dívejte ve výši svých očí na určitý předmět. Jak jsem si již popisovali v předchozí části.

Tip č. 8 Oblečení – lepší než rolák je například tílko. Také jednobarevné. 

Doufám, že vám naše tipy pomohly a že budete mít jen skvělé fotografie, na kterých zdokumentujete svůj pokrok. Potřebujete vidět výsledky. Je těžší vidět změny v obličeji ve srovnání s tělem. Potřebujete motivaci a musí to být zábava!

Konečně mám fotografie, které mohu porovnávat. Tak vidím svůj pokrok a jsem nadšená …