10 tipů pro pleť po ziměZde je mých 10 tipů pro pokožku – rozjaření v předjaří:

Vaše pleť odráží váš stav a pohodu. Každý den vašeho života se nečistoty z ovzduší, prach a špína nalepují na povrch vaší pokožky.

Nicméně v zimě je kůže zakrytá a nemá stejnou možnost dýchat, jako v létě. Suchý vzduch v domácnostech, kancelářích a autech způsobuje také její dehydrataci a naše pokožka tak vypadámísto zářící unaveně. Také se méně pohybujeme, což vede ke zpomalení metabolizmu. Naše pleť bude vypadat mladší a zářivější, pokud se zaměříme nejen na tělo, ale i na mysl.

1. Pijte dostatek vody pro zdraví: během zimních měsíců pijeme méně vody, ale pravidlo pro správnou hydrataci se nemění. Láhev vody při běhu a chůzi je základní požadavek. Teplé bylinné čaje, také napomíhají hydratovat a jsou napakované antioxidanty, které nám napomáhají podpořit imunitní systém.

2. Vynechejte horkou vanu – může vás to lákat, naložit se každý večer do horké lázně během studených večerů, stále chladných měsíců. Ale zenergizovat a udržet pokožku i vlasy v dobré kondici napomáhá sprcha nebo vana s vlažnou vodou. Hrst ovesných vloček nebo jedlé sody přidaných do vany nabízí skvělé řešení fo zklidnění suché pokožky. Vždy používejte pH neutrální hydratační mýdlo.

3. Pravidelně provádějte peeling –  těla i obličeje. To že si pravidelně věnujete chvilku na peeling pokožky pro ni znamená eliminaci nahromaděných nečistot, které ji ucpávají, navrací se jí normální vlhkost a obnovuje rozjsnění. Kůže je živý organizmus jehož plocha je přibližně 2m2. Výhody exfoliace jsou jasné a detoxikují nečistoty z pokožky. Napomáhá lymfatické drenáži a prokrvení.

4. Rty, ruce a nohy – Těmto exponovaným částem věnujte speciální péči. Udržujte je hydratované po celou dobu. Použijte balzám na rty a udržujte rty vláčné. Balzám s SPF je lepší. I když máte mastnou pleť, použijte hydratační přípravek po čištění pro udržení vláčnosti pokožky. Pokožka na vašich rukou je tenší a má také mnohem méně mazových žlázek než ostatní části těla. Mějte po ruce hydratační balzám, nanášejte providelně a nasaďte si pár rukavic když budete venku.

5. Více hydratujte – vaše pleť v zimě potřebuje více vlhkosti. Možná jste si již všimli, že váš přípravek na letní dny není dostačující a pokožka je mnohem sušší. Vyberte si dobrý hydratační přípravek na bázi oleje s ochranným faktorem na den, ale ne silným. Potřebujeme vitamín D.

6. Nezapomínejte na vitamíny – Vitamín C i když nevyléčí chřipku, je skvělým preventivním přípravkem. Také železo je třeba a mnohem lépe se vstřebá, pokud ho berete právě s vitamínem C. Vitamín A nejen zvýší obranyschopnost, ale také zlepší opravu tkání. Ale pozor na překročení denní dávky. Snažte se všechny vitamíny získat ze zdravě vyvážené stravy bohaté na ovoce, zeleninu, luštěny a ryby.

7. Zdraví zevnitř – krásná pleť je zdravá pleť. Je jednoduché v zimních měsích lenošit u televize s nějakým jídlem. Jezte výživnou zdravou stravu a a vyjděte si s přáteli ven nebo do tělocvičny. Tyto aktivity vám zvýší endorfiny, pozvednou na duši a zajistí, že se budete skvěle cítit. Nehybernujte jako Bridget Jones, jaro je zde – vyjděte ven a buďte štatní!

8. Dostatek spánku – to je hlavní čas, kdy vaše pokožka a nejen ta regeneruje. Nespávejte v přetopených ložnicích. Vyvětrejte a spěte v chladnější pokoji.

9. Pravidelně cvičte obličejové svaly, čím dříve si zvyknete je používat úmyslně, tím lépe pro vás. Izojoga je fungující program japonské techniky, která zaručuje výsledky. Nemusíte cvičit 30x jeden cvik. Důležité je návaznost cviků. Necvičte podle Youtube samouků, najděte si profesionála. Na obličeji se nesmí dělat chyby.

10. Nezapomeňte na lymfatickou masáž a pravidelnou masku na pleť.